Share

Ομόνοια: Το κεφάλαιο Αμίρ Αγκάγιεφ…

Ένας ποδοσφαιριστής που από την αρχή έδειξε πως μπορεί να βοηθήσει την Ομόνοια και αποκτήθηκε το καλοκαίρι ως από τις καλύτερες μετεγγραφές ήταν και ο Αμίρ Αγκάγιεφ.

Στο Ισραήλ πίνουν νερό στο όνομα του αλλά στην Ομόνοια, από ένα σημείο και έπειτα βρίσκεται στον πάγκο. Και ερώτηση είναι γιατί; Αρκετοί φίλοι της Ομόνοια διερωτώνται γιατί ο νεαρός άσος δεν πήρε τις ευκαιρίες που θα έπρεπε από την στιγμή που έδειξε πως μπορεί.
Ειδικά στα Ευρωπαϊκά παιχνίδια κόντρα σε Μπάναντς και Μπεϊτάρ (πέτυχε ένα γκολ) αλλά και στις αρχές του πρωταθλήματος κόντρα στον Ερμή (πέτυχε άλλα δυο στη νίκη με 3-2), έδειξε πως διαθέτει τα προσόντα για να βρίσκεται στην ενδεκάδα.
Μέχρι σήμερα όμως μέτρησε 6 συμμετοχές. Πέντε στην βασική ενδεκάδα και μια ως αλλαγή. Η τελευταία του συμμετοχή ήταν κόντρα στον Απόλλωνα και στην ήττα με 2-1 και αγωνίστηκε μόνο επτά λεπτά.
Τα σενάρια πλέον δίνουν και παίρνουν. Δημοσιεύματα από το Ισραήλ τονίζουν πως ο Αγκάγιεφ αναμένεται να επιστρέψει στην χώρα του. Κάτι τέτοιο όμως δεν βγαίνει από την Ομόνοια με τον Τζόν Κάρβερ να υπολογίζει στον ποδοσφαιριστή. Όπως έχασε την θέση του στο χέρι του είναι να την αποκτήσει και πάλι περιμένοντας και αυτός και πάλι την ευκαιρία του.
Για να είμαστε και πιο σωστοί όμως τα λεπτά συμμετοχής του Αγκάγιεφ για το εκτόπισμα του αλλά και για αυτά που έδειξε δεν δικαιολογούνται. Θα έπρεπε να ήταν περισσότερα.

Πηγή: sigmalive